Mandalina Çeşitleri

SATSUMA

Erkenci bir çeşittir. En çok tüketilen çeşittir. Meyveleri basık şekillidir. Kabuğu pürüssüz ve incedir. Oldukça kolay soyulur. Çekirdeksizdir ve suludur. Yüksek kaliteli bir üründür.

MINEOLA

Geç hasat edilen bir çeşittir. Meyvenin kabuğu kolay soyulabilir ve pürüzsüzdür. Meyveler iridir. Soğuğa oldukça dayanıklı bir çeşittir. Suludur.

OKITSU

Kabuk pürüzsüz diğer satsuma çeşitlerine göre meyve kabuğu daha ince ve hafiftir. Meyve büyük ve yassıdır. Tadı hoş ve iyi kalitededir. Çok erkencidir. Verimlidir.

FREYMONT

Meyveleri yuvarlak şekilli ve küçüktür. Meyve kabuğu koyu kırmızı-portakal renkli, parlak ve düzgündür. Çekirdeklidir. Oldukça sulu bir çeşittir.

NOVA

Meyve kabuğu parlak portakal renkli ve hafif pürüzlüdür. Meyveler iridir. Sulu ve lezzetlidir. Meyve kalitesi yüksektir. Çekirdeklidir. Diğer çeşitlerden farklı olarak irir ve sert meyve dilimlerine sahiptir.

W.MURCOTT

Pürüzsüz kabuğu, parlak koyu turuncu cilt rengi, bal gibi şekerli tadı ve eşsiz aromasıyla tüketicilerin hem gözüne hemde damağına hitap ediyor. Kabuğu kolay soyulur. Meyve ağırlığı yaklaşık 120’gramdır. Çok geç gelişiyor.